Speciální elektromechanické zkušební stroje pro testování zámků automobilových sedadel

Testování sedadlových systémů

V rámci nedávné realizace projektu jsme našemu zákazníkovi, americké společnosti LEAR CORPORATION, dodali do jejich polského závodu tři speciálně modifikované Elektromechanické zkušební stroje LabTest 6.250 řady E.3 se zatížením do 250 kN. Stroje byly upraveny k simulaci horizontálního tahového zkoušení zámků do automobilových sedadel, a to s využitím řetězových kol a válečkovitých řetězů pracujícím na principu kladkového systému, kde vertikální tahová síla je přeměněna v sílu horizontální.

Okamžitý a přesný záznam deformace…

 Kladkový systém je tažen pomocí příčníku, jenž je poháněn AC servo-motorem a řízen elektronikou EDCi. Reálný průběh tahové zkoušky zaznamenává silový snímač napojený na software Test&Motion+ a současně vizulání záznam deformace sedadlového zámku zajišťují 2 kamery.

Maximální využití testovacího potenciálu…

 Speciální zkušební přípravek je umístěn v polohovatelně nastavitelné T-drážkové desce, umožňující testování při různých osách úhlu, tak aby zákazník mohl využít maximální potenciál pro své potřeby testování a dokonalou simulaci sedadlových zátěžových testů.

Podívejte se níže na video a přesvědčte se sami, jak tyto systémy pracují…

Chcete se dozvědět více o našich strojí? Napište nám nebo zavolejte, rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy.

 Tým LABORTECH

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.