SLAVÍME 25. NAROZENINY

V letošním roce je tomu 25 let od založení firmy

Vážení zákazníci, obchodní partneři, dodavatelé a přátelé LABORTECHU,

Letos je tomu neuvěřitelných 25 let, kdy se zrodila myšlenka u hrstky nadšených lidí zasvětit svůj život testovacím strojům. Z původní servisně-obchodní společnosti se firma LABORTECH vypracovala na jediného výrobce testovacích strojů pro materiálové destruktivní zkoušení ve střední a východní evropě, který si rovněž vydobil silné postavení na světovém trhu. Toto postavení je podmíněno neustálým vývojem nových produktů a technologií, do kterého vkládá nemalé prostředky.

Začátky nebyly jednoduché…

Před 25 lety, tedy v době, kdy u nás vznikaly nové přístupy jak vědecké, taky technologické v oblasti materiálového inženýrství, si jen málo z nás dokázalo představit ryze českou výrobním společnost zaměřenou na výrobu strojů k mechanickému zkoušení materiálů, neboť v této době již: “Konkurenční společnosti ze západních zemí, měly před námi mnohaletý náskok spojený s tradicí. Avšak s o to větší motivací a zápalem jsme se pustili do plnění našich snů, začít vyvíjet a vyrábět stroje vlastní.” – vzpomíná ředitel společnosti Vladan Dušek.

 Slovy Vladana Duška”Tak jako každá nová společnost vstupující na trh, kde je již řadu let pěvně zakořeněná zahraniční konkurence, jsme museli vynaložit spoustu energie a času, abychom si své místo nakonec vydobyli. Pomohla nám k tomu, a troufám si říci, servisní tradice na vysoké úrovni, velmi dobrá připravenost a výborná znalost naší konkurence, včetně jejich slabin.”  Vděčíme také například snaze našich, dnes již dlouholetých, zákazníků podporovat ryze českou společnost, za to jsme jim byli schopni poskytnout nadstandardní služby a originální řešení, které naše konkurence nebyla schopna poskytnout v poměru: cena/dodací termín/originalita řešení. Zkrátka, naším dynamickým rozvojem a kreativitou jsme vyplnili pomyslné místo na trhu.

Náš starý showroom rok 1998-1999

Naše montážní hala rok 1998-1999

Naše vytrvalost se vyplatila…

Už od samotného založení naší společnosti klademe důraz na úzkou spolupráci s našimi zákazníky při realizaci všech projektů, poskytujeme jim podporu jak při samotném zrodu projektu, tak i mnoho let po něm. Proto se k nám také rádi vracejí s dalšími a dalšími projekty. Víme, že to byl jeden z klíčových faktorů našeho úspěchu, ve kterém nepolevujeme ani dnes.

 Díky naší vytrvalosti se nám v Česku postupně podařilo dosáhnout silného postavení a naše ambice a zájem se začaly obracet také na zahraniční trhy, což byl pro nás zcela novým a neznámým krokem, a jak se po několika letech ukázalo, tak také krokem klíčovým a úspěšným. Vybudovali jsme si řadu úspěšných obchodních vztahů, díky kterým jsme rovněž rozšířili naše produktové portfolio a zařadili se mezi světové lídry splňující i ty nejnáročení požadavky zákazníků z více než 20 průmyslových odvětví a vědeckých institucí.

Nový showroom 2019-2020

Výrobní hala rok 2019

LABORTECH za dalších 25 let?

“Myslím si, že během posledních 10 let jsme udělali obrovský pokrok v našem vývojovém programu, poskytovaných službách , ale také např. v interních procesech a systémech. Na tom všem a dalších věcech chceme pracovat i nadále, a i nadálem chceme rozšiřovat naše působení a obzory na nových trzích. Představuji si LABORTECH za dalších 25 let jako firmu, která bude plně etablovaná ve světě, a která zbourá všeobecný mýtus o tom, že nadnárodní korporace s historií delší než 100 let a mnoha tisíci zaměstnanci, musí být automaticky nejlepší zárukou kvality a technologického pokroku. Naopak budu moc rád, když se naopak prokáže, že i menší společnosti ze zdánlivě nevýznamných zemí mohou přinášet špičková technologická řešení a moderní přístupy do světa materiálového inženýrství.” – Vladan Dušek, ředitel společnosti.

Rádi bychom poděkovali všem našim zákazníkům, obchodním partnerům, dodavatelům a přátelům LABORTECHU, že jste s námi téměř 25 let…

 TÝM LABORTECH

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.