Dynamický servohydraulický zkušební stroj LabTest 6.250H.5 

 se v nedávném čase stal součástí zkušební laboratoře ukrajinské firmy INTERPIPE NTRP, globálního výrobce ocelových trubek a železničních kol. Tento zkušební stroj, vybaven o příslušenství jako je teplotní komora či kontaktní průtahoměr, byl navržen a koncipován tak, aby v dynamickému zkušebním režimu zajišťoval testování a měření lomové houževnatosti u CT kovových vzorků se  zatížením až do 250 kN a při maximální zkušební frekvenci 50 Hz. Zkoušky probíhají podle norem ASTM E399 a ISO 12737.

Zkouška lomové houževnatosti

Normy ASTM E399 a ISO 12737 popisují stanovení lomové houževnatosti kovových materiálů únavovými zkouškami  tzv.”předpraskaných” vzorků o tloušťce 1,6 mm (0,063 palce) nebo větší. Síla je aplikována buď v tahu, nebo v tříbodovém ohybu. Lomová houževnatost charakterizuje odolnost materiálu proti lomu v různém teplotním prostředí za přítomnosti ostré trhliny pod lineárně-elastickým napětím a silným tahovým napětím.

Všechny naše axiální servohydraulické dynamické testovací stroje jsou poháněny hydraulickými agregáty řady HAD s konstantním tlakem 210 nebo 280 bar. Tyto hydraulické agregáty jsou plně v souladu se systémem průmyslu 4.0, a to díky vzdálenému připojení a neustálému vyhodnocování snímačů, čímž je zajištěna permanentní kontrola stavu a predikce možných poruch agregátu. Speciální protihlukových akustický kryt s integrovaným chladícím systémem garantuje snížení hlučnosti pod 65 dB a chlazení celého hydraulického agregátu.

Agregáty HAD jsou  schopny intuitivně regulovat tlak a množství oleje ve válci tak, čímž je snižována samotná spotřeba oleje a energetická náročnost systému.

Hydraulické agregáty

Chcete se dozvědět více o našich dynamických servohydraulických strojích? Napište nám nebo zavolejte, rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy.

TÝM LABORTECH